نگهداری زمين بازی کودکان به شکل سنتی و قديمی نه تنها مشکلات فراوانی را برای مجموعه های متولی آن بخصوص شهرداريها و مهدهای كودك به لحاظ ماسه ريزی، تسطيح دائمی، بهداشتی نبودن و عدم امكان شستشو و زيبايی داشته بلكه برای کودکان و استفاده كنندگان اين فضاها مشکلات عديده‌ای دارد. سطوحی كه از ماسه پر شده اند علاوه بر اينکه هيچگونه استاندارد مشخصی برای محافظت از کودکان در برابر ضربه ندارند بلکه خراشهای بوجود آمده بر اثر برخورد با سطح ماسه به دليل وجود انواع باکتريها و ميکروبها باعث ايجاد زخمهای دراز مدت و حتي عفونتهای پوستی و چشمی می شود و از همه مهمتر ضربات مغزی جبران ناپذیر در برخورد یا سقوط از وسایل بازی همواره یکی از مخاطرات عمده کودکان در زمینهای غیر استاندارد بوده است. بر همين اساس در دهه 80 ميلادی توليدکنندگان کفپوش در اروپا و آمريکا بر اساس نيازهای لازم برای پوشش کف زمين بازی كودكان توليد محصولی با مشخصه های زير را دنبال نمودند:
1- قابليت جذب ضربه ناشی از سقوط کودکان با توجه با استاندارد EN1177 معادل استاندارد 6437 ایران
2- ضريب اصطکاک بالا در حالت خشک و مرطوب و جلوگيری از ليزخوردن تحت هر شرايط
3- قابليت جذب آبهای سطحی
4- مقاومت در برابر شعله و حرارت مستقيم بالا
5-مقاومت در مقابل سايشهای متعارف پا
6- مقاومت در مقابل عوامل جوی مختلف از سردترين تا گرمترين و خشکترين تا مرطوبترين شرايط آب و هوايی
7- عدم استفاده از مواد شيميايی مضر برای محيط زيست و انسان
8- رعايت بند 7 با شرايط ريسک بالا برای کودکان بعنوان کاربران اصلی محصول
9- قابل استفاده بودن سطح در تمام شرایط جوی
10- مقاومت در برابر حلالها عمومی در دسترس
بر اساس تعاریف فوق پس از چند سال تحقيق و آزمايش توليد کنندگان محصولی را از جنس لاستیک به بازار عرضه نمودند، تنها محصولی كه توانست مشخصه های اساسی مورد نياز فوق يعنی مقاومت سایشی و ضريب اصطکاک بالا و عمر طولانی را ارائه دهد محصولی از جنس لاستيک بود. در سال 1376 شرکت با توجه به طرح توسعه و نیاز بازار سری دیگری از ماشین آلات تولید کفپوش را بدست مهندسین این شرکت طراحی و ساخت آن را در دستور کار خود قرار داد و دانش فنی جدید روز جهت ارتقاء کیفیت بالا و تولید انبوه را بکار گرفت. اين محصول دقيقاٌ مشابه محصول انگليسی و با مواد شيميايی درجه يک اروپايی توليد و عرضه شد و تاکنون در توليد اين محصول موارد لازم برای تطابق محصول نهايی با استاندارد فوق رعايت شده است.
در آغاز اين محصول با رنگ مشکی عرضه شد و بتدريج تنوع رنگهای بيشتری اضافه و در حال حاضر در 6 رنگ توليد می‌شود. در طی این سالها در جهان کفپوش لاستیکی فوق تنها محصول قابل اعتماد و منحصر بفرد زمین بازی کودکان بوده و تولید کنندگان معتبر دنیا آنرا تولید و عرضه می‌نمایند. تنها تغییر در شکل و ابعاد و توجه به استاندارد EN1177 و استانداردهای تکمیلی جهت رعایت بندهای 2 الی 9 فوق نظیر BS5696 در دستور کار شرکتهای تولید کننده بوده است.
آزمايش HIC روشی است که در استاندارد EN1177 يا ديگر استانداردهای مشابه و هم رديف توسط شبيه سازی سر انسان با يک گوی فلزی ضربات حاصل از برخورد مورد مطالعه قرار می‌‌گيرد. HIC ارتفاع سقوط مجاز است که در آزمايش تست ضربه سر بدست مي‌آيد اين عدد حداکثر ارتفاعی است که کفپوش مورد نظر سر کودک را در مقابل ضربات محافظت می‌نمايد. استاندارد EN1177 معادل استاندارد ملی 6437 ايران می‌باشد.
با توجه به استفاده از لاستیک SBR در تولید کفپوش رنگ پايه کفپوش مشکی است ولی با اضافه نمودن رنگدانه ها می توان کفپوشهای رنگی تولید نمود. کفپوشهای رنگی بصورت کاملا رنگی و یا دو لایه شامل لایه زیرین مشکی و لایه رویی رنگی تولید می‌شوند. نوع دیگری از کفپوشهای رنگی دو لایه را می‌توان تولید نمود که در این نوع کفپوشها صرفا از گرانولهای EPDM که بسیار مقاوم و ذاتا رنگی هستند استفاده می‌شود. شایان ذکر است که EPDM با لاستیکهای بی کیفیت ضایعاتی نظیر تیوپهای موتور سیکلت و لاستیکهای زیر پایی اتومبیل و لاستیکهای ضایعاتی رنگی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و اگر از این نوع لاستیکهای بی کیفیت به عنوان لایه رویی کفپوش استفاده شود به سرعت سطح رویی کفپوش در اثر برخورد اشعه ماوراء بنفش خورشید و عوامل جوی پودر شده و از بین می‌رود. گرانولهاي EPDM داراي قيمت بالايی بوده و کفپوش رنگی توليد شده با اين مواد قيمتی در حدود 30 درصد بيشتر از نوع رنگدانه‌ای دارند.